Tyrolit producent materiałów ściernych i nie tylko

Sunburst P50 typ A 5

Tyrolit początki działalności

Tyrolit to firma rodzinna o ponad 100 letniej tradycji. Firma Tyrolit powstała 13 lutego 1919 i została założona przed Daniela Swarowskiego. Działalność rozpoczął od produkcji kół szlifierskich na własne potrzeby, dzięki czemu uniezależnił się od zewnętrznych dostawców. Jak zwykle często dzieje się tak, że produkując coś dla siebie interesują się tym też sąsiednie firmy, więc p. Daniel zaczął swoje tarcze sprzedawać do sąsiadów i zarejestrował markę Tyrolit.

Tarcze do cięcia Secur

Kolejne etapy to ekspansja na kolejne rynki i rozbudowa mocy produkcyjnych. Oczywiście pojawiają się w tym czasie nowe rewolucyjne produkty takie jak: koło Secur – było on o tyle rewolucyjne, że posiadało zbrojenie z siatki, co bardzo mocno podwyższało bezpieczeństwo operatora. Dla marki Tyrolit to był bardzo duży skok w rozwoju. W 1956 roku koła Secur o szybkości 80m/s zostały dopuszczone do cięcia stali, brązu czy nawet kamienia. Kolejne modyfikacje koła ściernego marki Tyrolit sprawiają, że produkty są coraz chętniej kupowane na świecie, łącznie Austriacka firma sprzedaje do 67 krajów.

Narzędzia diamentowe Tyrolit

W 1967 roku firma rozpoczyna produkcję kół diamentowych. Zaś kilka lat później ściernic do blach rondeller. Zwiększanie asortymentu oraz wchodzenie na nowe rynki zmusza firmę do rozbudowy mocy produkcyjnych. Zostaje zakupiona jedna z największych pras jakie były używane w Austriackim przemyśle w latach 60, została wybudowana nowa fabryka III.

1976 roku Tyrolit jako jedna z niewielu firm na świecie rozpoczęła produkcję elastycznych kół do polerowania i szlifowania.  W kolejnych latach firma pokazuje swoją przewagę konkurencyjną w indywidualnym podejściu do problemów klientów. Dla jednego z nich opracowuje piłę diamentową o średnicy 1500mm. Dodatkowo pojawiają się wiertnice diamentowe i inne narzędzia.

W firmie Tyrolit zwracano uwagę na bezpieczeństwo i nowoczesność. Udoskonalone ściernicę Secur w kierunku niższej emisji hałasu przy pracy. Firmy obrabiające kamień, też miały powody do radości, Tyrolit wprowadza tarcze diamentowe do ciecia o większej wydajności i wytrzymałości.

Ekspansja firmy na świecie.

W końcówce lat 80 Tyrolit otwiera zakład produkcyjny w Argentynie, który jest wzorowany na zakładach europejskich. Firma cały czas pozostaje w rękach rodziny Swarowski.  Wraz ze wzrostem produkcji stali rośnie produkcja firmy Tyrolit.

W kolejnych latach Tyrolit przejmuje producentów narzędzi diamentowych VINCENT i rozpoczyna współpracę z firmą DIAMOND PRODUCTS w USA. W 2002 roku Tyrolit otwiera Tyrolit Thai Diamond Co. Ltd firmę produkująca narzędzia w Azji. Jak widać firma jest obecna na całym świecie. Przejecie firmy w Czechah otwiera drogę do ekspansji na rynki Europy wschodniej.

Tyrolit Polska

Zaczyna się przygoda Tyrolit na runku polskim. W Polsce marka jest znana z doskonałych tarcz do cięcia i zdzierania oraz szczotek Sunburst.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.